genç-İMO 7. YAZ EĞİTİM KAMPI BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR!

genç-İMO 7. Yaz Eğitim Kampı 06-13 Eylül 2015 tarihlerinde Seferihisar- İzmir?de düzenlenecektir. Son başvuru tarihi 24 Temmuz 2015`tir.

Eklenme Tarihi: 08/07/2015

genç-İMO 7. YAZ EĞİTİM KAMPI BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR!

genç-İMO 7. Yaz Eğitim Kampı 06-13 Eylül 2015 tarihlerinde Seferihisar- İzmir`de düzenlenecektir. Son başvuru tarihi 24 Temmuz 2015`tir.

Bu sene yedincisini düzenleyeceğimiz kampımız, bize dayatılmaya çalışılan her türlü rekabet ilişkisine ve bireyselliği ön planda tutan eğitim sistemine karşı birlikte ürettiğimiz bir yedi günü amaçlamaktadır. Eğitim kampımızda gerçekleştireceğimiz seminer, söyleşi ve forumlar ile hem bilgilenmeyi hem de bilgilendirmeyi amaçlarken, atölye çalışmaları ile de kolektif üretimin örneklerini vereceğiz.

Kampımız boyunca her gün mesleki ve toplumsal içerikli bir konuyu seminer veya söyleşilerde tartışacağız. Bu coğrafyanın dört bir tarafından gelen arkadaşlarımızla ele alacağımız konulara farklı pencerelerden bakacak, birbirimizi dinlemeye ve anlamaya çalışacağız. Mesleğimizle ilgili birçok konuyu akademisyenlerden ve İnşaat Mühendisleri Odası`na emek ve gönül vermiş meslektaşlarımızdan dinleyecek, gerek seminerlerden sonra gerek kamp boyunca yaptığımız tartışmalarla da mesleğimizi anlamaya çalışacağız. Kısacası, kendi içinde bir düzen ile işleyecek oturumlarla, alışılmışın dışında bir tartışma kültürü içerisinde hem kendimizi anlatma fırsatı yakalayacak, hem de farklı fikirleri dinlemiş olacağız.

Ayrıca her gün yapılacak olan atölye çalışmaları ile, birlikte üretmenin tadına varacağız. Kendi ilgi alanlarımıza göre seçtiğimiz bu atölyeler ile hem kendimizi geliştirecek, hem eğlenecek hem de kampın son günü ürettiklerimizi sergileyeceğiz. Örneğin halk oyunları atölyesi kampın son günü bizlere bir gösteri sunacak veya film atölyesi hazırlanan kısa filmlerin gösterimlerini gerçekleştirecek.

Son olarak genç-İMO 7. Yaz Eğitim kampımızın amacına uygun bir şekilde hayata geçirilmesi için aşağıdaki hususları dikkatle incelemenizi önermekteyiz.

Kamp Öncesi Bilinmesi Gerekenler...

Kamp süresince katılımcıların yemek, konaklama, gezi ve kamp alanındaki aktiviteleri ile ilgili harcamaları İMO tarafından karşılanacaktır. Bunun dışındaki kişisel harcamaları her katılımcı kendisi ödeyecektir.

Katılımcılar, mayo, terlik gibi kişisel eşyalarını kendisi temin edecektir.

KAMP KURALLARI

Kampımıza sadece İMO tarafından ilan edilen listede isimleri olanlar katılmaktadır. Bunun dışında üye, yönetici, konuk vb. nedenlerle kampa katılmak isteyenlerin talepleri kabul edilmemektedir. İlan edilen listede ismi olanlardan herhangi bir nedenle kampa katılamayacak olanların, 10 Ağustos 2015 Pazartesi gününe kadar bu durumu bildirmeleri gerekmektedir. Aksi durumda kampa başvuru yaptığı halde gelemeyen her kişi bir başka kişinin gelmesini engellemektedir. Bu konuda tüm kamp katılımcılarının duyarlı olması zorunludur.

Kamp ulaşımı hakkında...

Katılımcıların bulundukları illerden Seferihisar Teos Ormancı kamp alanına kadar gelişleri ve Seferihisar`dan dönüşleri kendilerine aittir.

Kamp 6 Eylül 2015 Pazar  günü başlayacak ve 13 Eylül 2015 Pazar sabahı sona erecektir.

Kampa girişler 6 Eylül 2015 Pazartesi saat 09.00`de başlayacak ve 15.00`de sona erecektir.

Kamptan ayrılışlar 13 Eylül 2015 Pazar  sabah 07.00`de başlayacak ve 12:00`de sona erecektir. Kampa katılım sağlayan arkadaşlarımızın kamp süresi boyunca kamp alanında olmaları gerekmektedir.     

Her katılımcının kampa geliş ve kamptan ayrılış saatlerini; kamp başlamadan önce kamp sorumlusuna bildirmeleri gerekmektedir.

Kamp Süresince...

- Eğitim kampımızın verimli geçmesinin en önemli koşulu her katılımcının tüm etkinliklere (seminerler, atölyeler, çalışma grupları, akşam sohbetleri... vb) tam katılım sağlamasıdır.

- Kamp süresince katılımcılar kamp tişörtlerini giyecektir.

- Kamp süresince ortak alanların temizliğinden tüm katılımcılar sorumludur.

- Katılımcılar kendilerine verilen odalarda konaklayacaklardır. Kamp süresince kendi odası dışında başka bir alanda konaklamayacaktır.

- Kamp süresince ortak alanların kullanılmasında, yemeklerde ve serbest zamanlarda maksimum sağlık tedbirleri alınacaktır. Kişilere özel verilen kamp malzemelerinin sınırlı sayıda olduğu için dikkatli kullanılması gerekmektedir.

- Kamp süresince, kamp programı dışında önerilen etkinlikler veya yaşanan sorunlar genç-İMO öğrenci konseyiyle paylaşılmalıdır.

- Hava karardıktan sonra denize girilmesi tehlikeli ve yasaktır. Deniz bisikleti ve kano gibi deniz spor aletleri kullanılmamaktadır. Serbest zamanlarda ve spor aktivitelerinde, denize giriş çıkışlarda kamp sorumlularının belirlediği kurallara uyulmalıdır.

- Kamp içerisinde belirlenen saatler dışında alkol kullanılması yasaktır.

- Kamp süresince sağlık vb. acil durumlar dışında kamp alanını terk etmeye izin verilmeyecek ve bu nedenler dışında kampı terk eden arkadaşlar kamptan ayrılmış kabul edilecektir.

Kampımızı en yüksek verimlilikle ve sorunsuz geçirmek için, gerekli olduğunu düşündüğümüz yukarıdaki maddelere uymayan arkadaşlarımız, genç-İMO konseyin kendileri hakkında kampta kalıp kalmayacağı ile ilgili vereceği kararları kabul etmiş sayılır. Amacımız yasaklar ve kurallarla dolu bir kamp yapmak değil tam aksine hayal ettiğimiz bir geleceği yansıtan yedi gün geçirebilmektir.

genç- İMO 8. Dönem Öğrenci Konseyi

 

 

genç-İMO 7.YAZ EĞİTİM KAMPI BAŞVURUSU İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNGİ TIKLAYINIZ.  

 

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası