ODAMIZIN 61.KURULUŞ YILI 19 ARALIK 2015`DE KUTLANDI....

İnşaat Mühendisleri Odamızın 61.Kuruluş Yılı ve Şubemizin 21.Kuruluş Yılı nedeniyle; 19 ARALIK 2015 tarihinde Kuşadası Richmond Ephesus Resort Otel?de Kuruluş Yılı Gecesi gerçekleştirilmiştir.

Eklenme Tarihi: 21/12/2015

İnşaat Mühendisleri Odası Aydın Şubesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da meslekte 40. ile 25. yılını geride bırakan üyelerini 19 ARALIK 2015 Cumartesi günü KUŞADASI RICMOND EPHESUS RESORT HOTEL`de düzenlenen 61.Kuruluş yılı gecesinde ağırlamış ve onlara meslek ile İnşaat Mühendislerinin yapılanmasında yaptıkları katkılardan dolayı şükranlarını sunmuştur. 

İnşaat Mühendisleri Odası Aydın Şube Başkanı İnş.Müh.Mutlu Bilgin `in açılış konuşmasıyla başlayan gecede, Sayın Bilgin konuşmasında İnşaat Mühendisleri Odasının kuruluşundan bugünlere gelmesinde emeği geçenlere ve katkı koyanlara şükranlarını sunmuştur. Gecemizde mesleğinde 40.yılını ve 25.yılını dolduran üyelerimize onur belgeleri ve plaket töreni gerçekleştirilmiştir. 

Ödül töreninden sonra 61.Kuruluş Yılı pastasını Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, İMO Temsilcileri ve onur belgelerini alan üyeler hep birlikte kesmişlerdir. 400 kişilik katılım olduğu gecede Zeynep Dizdar ve DJ Murat Uyar`ın canlı müzikleri eşliğinde üyeler ve geceye katılan konuklar gönüllerince eğlenerek Kuruluşumuzun 61.yılını ve Şubemizin 21.yılını coşkuyla kutlamışlardır.

İMO AYDIN ŞUBE BAŞKANI İnş.Müh. Mutlu BİLGİN BASIN AÇIKLAMASI

Bugün burada bundan 61 yıl önce, 19 Aralık 1954 yılında 4748 üye sayısı ile kurulan ve her geçen gün üye sayısı daha da artan Odamızın 61. kuruluş yıldönümünü kutlayacağız. Her sene olduğu gibi bu sene de İMO Aydın Şubesi olarak gelenekselleştirdiğimiz bu gecemiz ile Odamızı nice 61 yıllara taşıyacak olmanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Ayrıca bu sene Şubemizin de 21.Kuruluş yılı olması bize ayrı bir heyecan ve gurur kaynağı olmaktadır.  

İMO 61 yıllık bir çınardır. Çınarın kökü derinlerdedir, gövdesi dayanışma ve vefadan güç almaktadır, yaprakları 61 yıl boyunca bu uğurda emek verenlerin alın terini simgelemektedir; çınar, gölgesine sığınanları hiçbir zaman mahcup etmemiştir.


Kuruluş yıldönümü etkinliklerinin en değerli anı, meslekte 25 ve 40 yılını dolduran üyelerimize Odamız tarafından hazırlanan plaketlerin sunulmasıdır ki, plaketler geleceği aydınlatan birer nişane ve toprağa kök salmamızı sağlayanlara küçük bir teşekkürdür. Mesleğimizin duayenlerine huzurlarınızda bir kez daha saygılarımızı ve şükranlarımızı sunmak boynumuzun borcudur. 

Bugün burada 61 yıllık birlikteliğimizi sağlayan başarılarımızın ortak paydasını yaratan, 1954 yılından bu yana, yönetimlerde yer almış, kurul ve komisyonlarda üretimde bulunmuş, etkinliklerine katılmış, mesleki bilgi ve birikimini paylaşıma açmış yüzbinlerce üyemiz mevcuttur. Çünkü İMO, inşaat mühendislerinin yarattığı bir değerdir. Değeri korumak ve geleceğe taşımak günümüz yönetici ve üyelerinin sadece tarihsel sorumluluğu değil, aynı zamanda Odamıza emeği geçen herkese teşekkür anlamı taşımaktadır. Hiç şüphe yok ki Odamızı en zor şartlarda yalnız bırakmayan üyelerimiz teşekkürden daha fazlasını hak etmektedir. 

Odamız 61 yıldır, güvenli yapılaşmanın sağlanması, doğanın korunması, kentsel değerlerin kentlilerin ortak kullanımına sunulması, yaşanabilir kentler oluşturulması, ulaşımın sürdürülebilir ve nitelikli kılınması, yapı denetiminin yapı üretim sürecinin asli unsuru olarak kabul edilmesi, mesleki niteliğin yükseltilmesi, mesleki uygulamaların bilimsel esaslara ve teknolojik gelişmelere uyumlu hale getirilmesi doğrultusunda olanaklarının el verdiği ölçüde gayret göstermekte, inşaat mühendisliği mesleğinin itibarının korunması yolunda kararlı davranmaktadır. 

Kuruluş günümüzün anlamı sadece tarihe sahip çıkılmasıyla sınırlı değildir. Bu, aynı zamanda geleceğin bugünden kurulma iradesinde gizlidir. Zor günler yaşadığımız ne kadar açıksa, dayanışma ilişkisiyle zor günleri atlatacağımız, Odamızı ve mesleğimizi istenen mertebeye eriştireceğimiz de o oranda gerçektir. 

İMO`nun mesleki-politik hattını belirleyicileri insan sevgisi, toplumsal refah, eşitlik ve adaletin sağlanması, nitelikli ve güvenli bir yaşamın oluşturulması, nitelikli mühendislik hizmetinin üretilmesidir.Odamız bu hassasiyetlerden taviz vermeden 61. yaş gününe ulaşmıştır. Tarihimizin yaratıcılarına ve bugünkü taşıyıcılarına teşekkür ediyoruz. Her şeye karşın, İnşaat Mühendisleri Odamızın bugünkü duruma getirilmesinde emeği geçen ve katkıları olan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyor, nice yılları; sağlıklı, istemlerimiz gerçekleşmiş ve umut dolu olarak birlikte kutlamayı diliyoruz.

61. yaş günümüzde bir kez daha ifade ediyoruz: "Sonsuza kadar İMO".


İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI AYDIN ŞUBESİ

11.DÖNEM YÖNETİM KURULU TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası