TMMOB AYDIN İKK KADIN ÇALIŞMA GRUBU MESLEK TANITIMI DÜZENLEDİ.

TMMOB Aydın İl Koordinasyon Kurulu Kadın Çalışma Grubu 30 Mart 2016 tarihinde İlimiz merkezinde bulunan Aydın Atatürk Anadolu Lisesi?nde meslek tanıtım etkinliğini düzenlemiştir.

Eklenme Tarihi: 31/03/2016

TMMOB Aydın İl Koordinasyon Kurulu Kadın Çalışma Grubu üyelerimiz, 30 Mart 2016 tarihinde Aydın Atatürk Anadolu Lisesi Rehber Öğretmenleri Sibel Kubilay ve Yavuz Aksoy`un öncülüğünde Lise son sınıf öğrencilerine Mühendislik ve Mimarlık alanlarını anlatan meslek tanıtım toplantısı düzenlemiştir.

TMMOB`ye bağlı Aydın Odalarımızı temsilen mühendis ve mimar meslektaşlarımız Odalarımızı ve meslek alanlarını tanıtan kısa sunumlar yapmışlardır.  Toplantıya katılan öğrencilerimize ilk olarak Şehir Plancısı Ayla Yüksel tarafından slayt eşliğinde meslek seçimi ve mühendislik alanları anlatılmıştır. Tanıtım toplantısına Odalarımızı temsilen İnşaat Mühendisi Füsun V.Karasoy, Mimar Nüket Akgönül Yoğurtçu, Makine Mühendisi Füsun Özdikmen, Ziraat Mühendisi Aysun Uğur, Şehir Plancısı Melis Gülcüoğlu, Çevre Mühendisi Nilgün Kazak Böcekli tarafından mühendislik alanlarını anlatan tanıtım sunumları yapılmıştır.

Daha sonrasında ise kurulan meslek stantlarında öğrencilerimiz seçmek ve seçmeyi düşündükleri mühendislik alanlarına yönelik üyelerimizden bilgi alışverişinde bulunmuştur. İnşaat Mühendisliği standında İnşaat Mühendislerimiz, Ruhsar Uzun, Nalan Büyükkırlı, Münevver Çelik, Füsun Karasoy ve Nilgün Yavaş öğrencilerimizin sorularını cevaplamışlardır.TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası