ODAMIZIN 45.ÇALIŞMA DÖNEMİNİN İLK ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI....

Odamız 45. Çalışma Döneminin ilk Şube Başkanları toplantısı gerçekleşti. İMO Genel Merkezinde, 15 Nisan 2016 tarihinde yapılan toplantıda Başkanlar tek tek söz alarak görüşlerini ifade etti.

Eklenme Tarihi: 21/04/2016

İMO Şube Başkanları Toplantısı Yapıldı

Odamız 45. Çalışma Döneminin ilk Şube Başkanları toplantısı gerçekleşti. İMO Genel Merkezinde, 15 Nisan 2016 tarihinde yapılan toplantıda Başkanlar tek tek söz alarak görüşlerini ifade etti.

Toplantı İMO Yönetim Kurulu Başkanımız Cemal Gökçe`nin açılışıyla başladı. Yapı güvenliğinin sağlanmasının ve var olan eksikliklerin giderilmesinin Odamızın başlıca gündemi olduğunu belirten Gökçe, 10 yıl içinde mesleğe dahil olacak binlerce inşaat mühendisi adayının, fiziki şartları ve öğretim kadrosu yetersiz okullardan mezun olacağına dikkat çekti. Sertifikalandırma konusunun önemli olduğunu, 1938 tarihli "Mühendislik ve Mimarlık Hakkında Kanun"la, diploması olan herkesin imza yetkisi olduğunu kaydeden Gökçe, 1954 tarihli TMMOB yasasıyla insan hayatı için önemli olan projelerde tecrübesiz meslektaşlara denetçi olma imkanı tanındığını söyledi. Gökçe, "Mesleğimizin sorunları, ülkemizin sorunlarıdır. Bunların üzerine fazlaca gitmemiz, sesimizi daha fazla çıkartmamız gerekir" dedi.
 
Cemal Gökçe`nin ardından Şube Başkanlarımız çalışma dönemine ilişkin görüş ve önerilerini paylaştı. Oda başkanları; kongre ve sempozyumlar, mesleki eğitim, inşaat sektöründe ustalık eğitimleri, genç-İMO, yapı güvenliği ve denetimi, kentsel dönüşüm, imar kanunu, kamu ihale kanunu başta olmak üzere çeşitli konularda görüşlerini aktardı.  Toplantıda ayrıca, İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı Şükrü Erdem, Sekreter Üye Hüseyin Kaya, Sayman Üye Cem Oğuz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Necati Atıcı ile Cemal Akça söz alarak görüşlerini sundu.

Toplantıya Şubemizi temsilen Şube Başkanımız Mutlu Bilgin katılmıştır. TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası