17 Ağustos 2016 tarihinde `DEPREME DUYARLILIK SERGİSİ` nin açılışı yapıldı.

Efeler Belediyesi, Efeler Kent Konseyi, TMMOB Aydın İl Koordinasyon Kurulu Sekretaryası ve Şubemiz 17-18-19 Ağustos 2016 tarihileri arasında 3 gün süreyle açık kalacak olan `Depreme Duyarlılık Sergisi` nin açılışını 17.08.2016 tarihinde gerçekleştirmiştir.

Eklenme Tarihi: 18/08/2016

        17 Ağustos 1999 Marmara Depremi`nin yıldönümünde deprem sırasında ve sonrasında neler yapabileceğiyle ilgili vatandaşları bilgilendirmek amacıyla düzenlenen sergimize Efeler Belediye Başkanı Sayın Mesut Özakcan, Efeler Belediye Başkan Yardımcısı Sümran Ünal, Efeler Kent Konseyi Başkanı Dr. Tuncay Erdemir, AFAD İl Müdürü Recep Coşkun, Umut Arama Kurtarma Derneği Başkanı Veli Tiryaki, TMMOB Aydın Temsilcileri ve çok sayıda üyemiz ve meslektaşımız katılmıştır.

       Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi`nde düzenlenen sergimizde açılışını İMO Aydın Şube Başkanımız İnş.Müh.Mutlu Bilgin yapmıştır. Sayın Bilgin konuşmasında 17 Ağustos Depremi sonrasında Ülkemiz genelinde yapılan uygulamalar ve alınması gereken önlemleri konulara değinmiştir. Efeler Belediye Başkanımız Sayın Mesut Özakcan da konuşmasında Belediye olarak İlimiz de yapılan yapılar ve 17 Ağustos depreminin önemi hakkında bilgi vermiştir. İnşaat Mühendisleri Odamız tarafından 17 Ağustos Depreminin önemi slayt eşliğinde katılımcılara sunulmuştur. Katılımcılarımız sergimize büyük ilgi göstermiştir.TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası