İMO 46. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU TAMAMLANDI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 46. Dönem Olağan Genel Kurulu 30-31 Mart, 1 Nisan 2018 tarihlerinde, İMO Kongre ve Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi.

Eklenme Tarihi: 08/08/2018

 

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 46. Dönem Olağan Genel Kurulu 30-31 Mart, 1 Nisan 2018 tarihlerinde, İMO Kongre ve Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın ardından Genel Kurulun Divan Başkanlığına Ülkü Özer yardımcılıklarına Meral Saraç Çavga ve Jale Alel, yazman üyeliklere de Özgür Bostancı ve Melek Gözde Hoşafcı seçildi. Gündemin onaylanmasının ardından Oda Başkanı Cemal Gökçe Genel Kurulun açılış konuşmasını yaptı. İnşaat Mühendisleri Odamızın Genel Kurul ve seçimlerine Şube  Yönetim Kurulu üyeleri ve Merkez Delegeleri ile birlikte katılmıştır.

Genel Kurula katılan konuklardan; TMMOB Başkanı Emin Koramaz, KTMMOB İMO Başkanı Seran Aysal, TTB Merkez Konseyi Genel Sekreteri Sezai Berber, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil ve Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, AKP Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu, EMEP temsilcisi Fikret Aslan, ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi İlknur Başer, Halkevleri Yönetim Kurulu Üyesi Betül Öztürk birer konuşma yaparak genel kurulu selamladı.

Genel Kurula; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Çetin Osman Budak, Bülent Tezcan, CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, CHP Adana Milletvekili İbrahim  Özdiş, CHP Niğde Milletvekeli Ömer Fethi Gürer, AKP Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Ali Uğurlu, TMMOB Maden Mühendisleri Odası Başkanı Ayhan Yüksel, Sosyal-İş Sendikası Genel Başkanı Metin Ebetürk ve Genel Sekreteri Celal Uyar, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Genel Başkanı Tekin Saraçoğlu, TÜRMOB Genel Başkanı Masis Yontan kutlama mesajı gönderdi.

Genel Kurul; Yönetmelik, Bütçe, Örgütlenme ve Ana Sorunlar komisyonlarının seçiminden sonra İMO Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Hüseyin Kaya`nın Çalışma Raporunu okumasıyla devam etti. Çalışma raporunu sunmasıyla delegeler söz alarak görüş ve düşüncelerini ifade etti. Denetleme Raporunun okunması ve 45. Dönem bütçe harcamalarının görüşülmesinin ardından 45. Dönem Yönetim Kurulu oy birliği ile aklandı. Komisyon raporları ile 46. Dönem bütçe önerilerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından adaylar tespit edilip tutanağa bağlanarak ilan edildi. 1 Nisan 2018 Pazar günü ise, 46. Dönem Yönetim Kurulu ve ilgili organların seçimleri gerçekleştirildi.

46. Dönem Yönetim Kuruluna; Cemal Gökçe, Şükrü Erdem, Hüseyin Kaya, Cemal Akça, Cem Oğuz, Bülent Erkul ve Necati Atıcı seçildi.

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası