İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

23 OCAK 2022, PAZAR   

46

BASIN AÇIKLAMALARI

 
<< İlk <<  < Önceki <  1 / 1  > Sonraki >  >> Son >>
 

»

MALİ VE İDARİ AÇIDAN DENETLENMESİ GEREKEN MESLEK ODALARI DEĞİLDİR.

 

— 19.12.2013 AYDIN

 

İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu’nun, Meslek Odalarını mali ve idari denetim altına alan Bakanlar Kurulu kararı ile ilgili bir açıklama yaptı.

»

ODANIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE YÖNETİM KURULU`NUN YAPTIĞI AÇIKLAMA: İMO, DÜN OLDUĞU GİBİ GELECEKTE DE TOPLUMSAL YARARI SAVUNACAKTIR

 

— 19.12.2013 AYDIN

 

İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, İMO’nun Kuruluş yıldönümü dolayısıyla 18 Aralık 2013 tarihinde bir açıklama yayınladı

»

TMMOB TÜM SALDIRILARA KARŞIN TOPLUMSAL VE MESLEKİ YARARI SAVUNMAK İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDECEKTİR

 

— 11.11.2013 AYDIN

 

TMMOB’ye bağlı Odalar 9 Kasım 2013 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

»

TMMOB ODA BAŞKANLARI İSTANBUL`DA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ.

 

— 31.07.2013 AYDIN

 

TMMOB`ye bağlı odaların yönetim kurulu başkanları 27 Temmuz 2013 Salı günü saat 11.00’de Taksim Hill Otel’de bir basın toplantısı ile TMMOB`nin meslek alanlarına hükümetin müdahalesini ve Cumhurbaşkanı onay sürecinde olan yasa değişikliği konusunu değerlendirerek, kamuoyunu bilgilendirdiler.

»

TMMOB: `TORBA`CI AKP TMMOB’DEN VE MESLEĞİMİZDEN ELİNİ ÇEK

 

— 11.07.2013 AYDIN

 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, Meclis`te gece yarısı Torba Yasa içinde geçirilen 3194 Sayılı yasa değişikliğine ilişkin olarak 10 Temmuz 2013 tarihindeki basın açıklaması

»

AKP TAHAKKÜMÜNE TESLİM OLMAYACAĞIZ

 

— 11.07.2013 AYDIN

 

İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, 3194 Sayılı İmar Yasası’nın değiştirilmesi ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada `İfade etmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz ki, TMMOB ve bağlı Meslek Odaları, 12 Eylül faşizmine nasıl direndiyse, zorlu dönemlerden mesleklerini ve mesleki örgütlerini koruyarak çıkmayı nasıl başardıysa, AKP karanlığını alt etmeyi bilecek, tahakküme teslim olmayacaktır`denildi.

»

TMMOB AYDIN İL KOORDİNASYON KURULU BASIN AÇIKLAMASI

 

— 11.07.2013 AYDIN

 

TMMOB`ne bağlı Aydın Odaları, TMMOB`nin yetkilerini kısıtlayan Torba Yasa ile geçirilen 3194 Sayılı yasa değişikliğine ilişkin olarak 11 Temmuz 2013 tarihinde Aydın İl Koordinasyon Kurulu Sekretaryasında ortak bir basın açıklaması yaptı.

»

ODAMIZ ZEMİN VE TEMEL ETÜDÜ RAPORU HAZIRLAMA SÜREÇLERİNE İLİŞKİN BİR AÇIKLAMA YAPTI

 

— 18.06.2013 AYDIN

 

Odamız son zamanlarda Zemin ve Temel Etüdü Raporu ili ilgili yaşanan çeşitli sorunlar nedeniyle bir açıklama yaptı. İlgili kurum ve kuruluşlarla da paylaşılan açıklamada inşaat mühendisliğinin zemin ile ilişkisi değerlendirildi.

»

BURSA - ADANA - İZMİR - DİYARBAKIR VE İSTANBUL ŞUBELERİMİZ TARAFINDAN DÜZENLENECEK OLAN BİLİRKİŞİ YETKİ BELGESİ YENİLEME KURSLARI

 

— 19.03.2013 AYDIN

 

Odamız, 2007 ve 2008 yıllarında Kamulaştırma Bilirkişiliği Yetki Belgesi alan üyelerimizin belgelerini yenileyebilmeleri amacıyla Bursa, Adana, İzmir, Diyarbakır ve İstanbul` da Kamulaştırma Bilirkişi Yetki Belgesi Yenileme Kursu düzenleyecektir.

»

MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLANCILARI TMMOB’NİN BELİRLEDİĞİ ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA ÇALIŞTIRILAMAYACAK…

 

— 22.10.2012 AYDIN

 

Mühendis, mimar ve şehir plancıları artık TMMOB tarafından belirlenen asgari ücretin altında çalıştırılamayacak. Mühendis, mimar ve şehir plancılarının düşük ücretle çalıştırılmaları ve alınan ücretin Sosyal Güvenlik Kurumu’na eksik bildirilmesinin önüne geçmek için Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği arasında protokol imzalandı.

»

ŞANTİYELERDE KULLANILAN SU TÜKETİMİ

 

— 17.10.2012 AYDIN

 

İnşaat Mühendisleri Odası Aydın Şube Başkanı İnş.Müh.Ahmet Ünveren`in `ŞANTİYERDE KULLANILAN SU TÜKETİMİ` hakkındaki açıklaması aşağıdadır.

»

SICAK HAVADA BETON DÖKÜMÜ

 

— 17.10.2012 AYDIN

 

»

İMO GENEL MERKEZİMİZE YAPILAN SALDIRI HAKKINDA AÇIKLAMA

 

— 17.10.2012 AYDIN

 

Saldırıdan dolayı zarar gören kurumumuz olduğu halde, konunun kamuoyuna manipüle edilerek aksettirilmesi üzerine ayrıntılı bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.

»

DEPREM GERÇEĞİ DE ÇÖZÜMSÜZLÜK DE HALEN SÜRMEKTE!!

 

— 17.10.2012 AYDIN

 

Anımsanması dahi acı veren, binlerce insanımızın ölümüne, bölgedeki birçok kentimizin harap olmasına yol açan Marmara depreminin üzerinden tam 13 yıl geçti.

 
<< İlk <<  < Önceki <  1 / 1  > Sonraki >  >> Son >>
 

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.